Ortodoncja interdyscyplinarna, leczenie kompleksowe.

Najwięcej mówi o nas nasza praca, którą świadczymy dla Państwa od ponad 30 lat.

Wszyscy regularnie uczestniczymy w konferencjach naukowych i szkoleniach,  pogłębiamy naszą wiedzę by była tak nowoczesna, jak to tylko możliwe. Należymy do międzynarodowych towarzystw naukowych, publikujemy prace w czasopismach branżowych.

Zmiany w nauce i technologii następują tak szybko, że musimy się zmieniać niemal codziennie, nieustannie się rozwijamy a dowodem na to jest nasze w pełni cyfrowe, interdyscyplinarne podejście do leczenia naszych Pacjentów oparte na standardach i procedurach na najwyższym światowym poziomie.

Nie leczymy zębów, lecz o wiele więcej, leczymy Pacjentów. Nasza specjalność to leczenie kompleksowe. Plany leczenia przygotowujemy w zespołach różnych specjalności biorąc pod uwagę znacznie więcej, niż tylko sytuacja w ustach, ponieważ nie jest możliwe osiągnięcie wszystkich celów estetycznych i funkcjonalnych stosując tylko pracę protetyczną czy tylko leczenie ortodontyczne. Konieczna jest praca zespołowa aby planując i rozpoczynając leczenie naszego Pacjenta, móc dążyć do doskonałości w przywracaniu prawidłowej funkcji całemu systemowi żucia jak i pięknego, zdrowego uśmiechu.

Aby utrzymać zdrowie i piękno uśmiechu naszych Pacjentów higienistki o najwyższych kwalifikacjach, posługując się koncepcją iTOP oznaczającą indywidualny trening higieny jamy ustnej opracowany przez szwajcarską firmę Curaden w zakresie profilaktyki i
higienizacji jamy ustnej, która łączy w sobie wiedzę teoretyczna i szkolenia praktyczne zarówno w zakresie umiejętności manualnych jak i motywacyjnych.

Dzięki systematycznej kontroli biofilmu, zabiegom higienizacyjnym i szczegółowemu instruktażowi higienicznemu przeprowadzanego przez instruktora iTOP nasi Pacjenci mogą utrzymać zdrowie jamy ustnej przez lata. Poradnie stomatologiczne OrtoIdea otrzymały status certyfikowanych gabinetów iTOP.

Przez lata udało nam się stworzyć własny kodeks etyczny, który sprowadza się do zasady: PO PIERWSZE PACJENT! Dbamy więc o Państwa zaufanie i bezpieczeństwo.

Filozofia elitarnej szkoły ortodontycznej FACE, którą stosujemy od lat w codziennej praktyce oznacza, że zawsze przed podjęciem leczenia przeprowadzamy kompleksową i dogłębną diagnozę.

Aby temu sprostać, wyposażyliśmy nasze poradnie w najnowocześniejszy sprzęt światowych marek.

Dysponujemy skanerami wewnątrzustnymi 3Shape z oprogramowaniem przenoszącym naturalne ruchy Pacjenta do uzupełnień protetycznych jak i wspomagającym cyfrowe planowanie ortodontyczne czy implantologiczne.

Stosujemy drukarki 3D, frezarkę 3D dzięki której uzupełnienie protetyczne może powstać na jednej wizycie.

Posiadamy tomografy CBCT, w tym najnowocześniejszy NewTom dzięki któremu, między innymi, możemy zbadać stan stawów skroniowo-żuchwowych, co jest niezbędne w ich terapii, a nawet objętość górnych dróg oddechowych, co jest ważne w planowaniu leczenia ortodontycznego.

Stomatologia cyfrowa to nasza codzienność!