Poznań ul. Naramowicka 225 A
Pon - Czw: 8:00-20:00Pt: 8:00-18:00
Wronkiul. Sierakowska 20
Pon - Pt8:00-20:00

Jakie jedzenie
szkodzi zębom?

Jedzenie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów i jamy ustnej. Niektóre pokarmy i napoje mogą jednak negatywnie wpłynąć na nasze zęby i przyczynić się do powstawania próchnicy i innych chorób jamy ustnej.

Do jedzenia, które szkodzi zębom, należą przede wszystkim produkty słodkie, w tym słodycze, ciastka, ciasteczka, desery, napoje gazowane i soki owocowe. Spożycie takich produktów prowadzi do zwiększonego ryzyka powstawania próchnicy, ponieważ bakterie w jamie ustnej przekształcają cukry z pożywienia w kwasy, które atakują szkliwo zębów.

Kwaśne produkty, takie jak cytrusy, soki z cytrusów i kwaśne słodycze, mogą również szkodzić zębom, ponieważ kwaśność może powodować erozję szkliwa.

Zbyt twarda żywność, takie jak orzechy, twarde cukierki, lody i popcorn, również mogą uszkadzać zęby, szczególnie jeśli mamy złe nawyki żywieniowe, takie jak gryzienie lodów lub chrupanie orzechów bezpośrednio przed zębami.

Warto zaznaczyć, że nie chodzi o to, żeby całkowicie wyeliminować produkty szkodliwe dla zębów, ale raczej o to, żeby ograniczyć ich spożycie i dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. W przypadku spożycia słodkich lub kwaśnych produktów warto umyć zęby lub przepłukać usta wodą, aby zminimalizować szkodliwy wpływ na szkliwo zębów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie będzie publiczny. Wymagane pola są zaznaczone *

https://ortoidea.pl/wp-content/uploads/2023/04/Ortoidea-Logo-www-down.png

Przez lata udało nam się stworzyć własny kodeks etyczny, który sprowadza się do zasady: po pierwsze pacjent! Dbamy więc o Państwa zaufanie i bezpieczeństwo.

Certyfikaty
https://ortoidea.pl/wp-content/uploads/2023/05/footercertyfikaty.png
Social Media

Znajdziesz nas na: